آنلاین یاد بگیرید، معرفی پلتفرم های آموزش آنلاین

آموزش در جهت یادگیری مهمترین اصل برای بالا بردن مهارت های مختلف است. تکنولوژی به طرز شگفت انگیز و چشم گیری راه های آموزش و یادگیری را دستخوش تغییر کرده است. این به دانشجویان اجازه می‌دهد که در هر زمان به کشف اطلاعات جدید و مفید بپردازند و در هر کجای جهان از جمله ایران برای به اشتراک گذاری دانش و منابع مفید اقدام کنند و یا از این منابع مفید به صورت آموزش آنلاین بهره مند شوند و مهارت های جدیدی را یاد بگیرند.

در این خصوص هیچ کمبود منابعی وجود ندارد، به عبارت دیگر منابع و راه های متعددی برای آموزش های آنلاین وجود دارد و کافی ست شما با توجه به مهارت مدنظر خود یکی از این دوره هارا انتخاب کرده و خود را توانمند سازید. سبک یادگیری شما در این خصوص بسیار مهم است، شما باید با توجه به سبک یادگیری خودتان از دوره های موجود یکی را انتخاب کنید.

اینجا به بررسی چند منبع معتبر و محبوب آموزش آنلاین میپردازیم که می‌تواند برای شما مفید باشد، آماده شروع یادگیری هستید؟

کورسرا (Coursera)

کورسرا یکی از بهترین پلتفرم های انلاین آموزشی دنیاست که با برترین دانشگاه های آمریکا همکاری می‌کند و در این همکاری محتواهای ارزشمند و کاربردی مختلفی را تولید می‌کند. آن ها به تازگی بخش جدیدی تحت عنوان “تخصص” را معرفی کرده اند که از ۱۰ روش مختلف آموزشی برای گرفتن گواهینامه رسمی از دانشگاه ها معتبر را دربر دارد.

کورسرا دارای تنوع گسترده ای از آموزش های مختلف است که می‌توانید بر حسب نیاز یا علاقه آن ها را انتخاب کنید. همه چیز از هوش مصنوعی تا تئوری های موسیقی. کورسرا به خود می‌بالد که در دسترس همه ی افراد است، بسیاری از دوره های رایگان است، دوره های غیررایگان هم با قیمتی مناسب و نسبتا ارزان در دسترس قرار دارد، معمولا گواهینامه های رسمی برای دوره های مختلف موجود است اما با هزینه!

لیندا (Lynda)

لیندا یکی از قدیمی ترین های حوزه آموزش آنلاین است، لیندا منبعی تصویری و ویدیویی از آموزش های مختلف را به صورت اشتراکی ارائه می‌دهد. به عبارتی میتوان لیندا را نتفلیکس آموزشی معرفی کرد. یک گزینه ی معقول و خوب برای کسانی که دنبال آموزش های تصویری هستند، شما با پرداخت ۲۰ دلار در ماه میتوانید به بیش از ۱۰۰۰۰۰ آموزش ویدیویی در طیف های مختلف موضوعی دسترسی پیدا کنید.

یودمی (Udemy)

یودمی یکی از موفق ترین ها در عرصه آموزش آنلاین است، در ماه بیش از ۸۰۰ دوره آموزشی جدید در یودمی قرار می‌گیرد. دوره های آموزشی یودمی نسبت به رقبا کمی گران تر است. قیمت دوره های آموزشی کاملا متغیر است، از ۱۰ تا ۵۰۰ دلار برای دوره های آموزشی مختلف. فناوری و تکنولوژی و کسب و کار محبوب ترین دوره های یودمی هستند. شما برای انتخاب دوره آموزشی میتوانید به نظرات کاربران و توضیحات دانشجوهایی که قبلا دوره را گذراندند ، توجه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

یوداسیتی (Udacity)

یوداسیتی پلتفرم آموزش آنلاینی است که روی فناوری و تکنولوژی های جدید و بروز تمرکز دارد. دوره های هوش مصنوعی، اندروید و علم داده و یادگیری ماشین یوداسیتی از دوره های خیلی محبوب و معروف سطح اینترنت است. ساختار قیمت گذاری یوداسیتی به شکلی است که شما می‌توانید برای دسترسی به دوره های اموزشی مورد نظر خود پرداخت حق اشتراک ماهیانه داشته باشید و نکته قابل توجه این است که اگر دوره ای را به صورت نصفه کاره رها کنید شما فقط به همان میزان نصف دوره پول پرداخت خواهید کرد.

خان آکادمی (Khan Academy)

خان آکادمی یک پلتفرم غیر انتفاعی ارائه رایگان خدمات آموزشی و دانشگاهی آنلاین است. خان آکادمی بیشتر روی موضوعات درسی سنتی تر تمرکز دارد. دوره های آموزشی خان آکادمی ترکیبی از آموزش های ویدیویی و متنی در موضوعات مختلفی مثل علوم اقتصادی، علوم نظری، علوم انسانی و علوم کامپیوتر است. خان اکادمی کاملا رایگان است و شما برای دوره های مختلف آموزشی آن نیاز به پرداخت هزینه ندارید!

به زودی در پستی جداگانه به تحلیل و بررسی وبسایت های اموزش آنلاین ایرانی هم میپردازیم

 

One thought on “آنلاین یاد بگیرید، معرفی پلتفرم های آموزش آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *