اندر حکایت یونش تا به امروز

سلام!

یک سال از تولد یونش گذشت. از روزی که تصمیم گرفتیم تغییری در وضعیت موجود نظام آموزشی کشورمون  ایران ایجاد کنیم. آخرین روز اردیبهشت ۹۵ در دومین استارتاپ ویکند کرج ،تصمیم به اجرایی کردن ایده یونش گرفتیم، اوایل بیشتر درگیر پرورش ایده و مدل کسب و کار بودیم و خیلی دنبال پیاده سازی و اجرا نرفتیم اما سرانجام از شهریور شروع به پیاده سازی یونش کردیم. مهر ماه به شتابدهنده آواتک رفتیم، دیگه کار برامون خیلی جدی شد، بیخیال شغل کارمندی ثابت و دانشگاه شدیم، دو ماه سخت روی یونش کار کردیم، محصول را ساختیم و وارد بازار شدیم، بعد از این دو ماه از شتابدهنده آواتک خارج شدیم، برگشتیم کرج و در کنار استارتاپ وان‌کار مستقر شدیم و بیشتر کار کردیم و با شروع سال ۹۶ دوباره به آواتک برگشتیم و الان در چرخه پنجم آواتک مستقر هستیم.

یکسال از شروع ما گذشت، یک سالی که بیش از نیمی از آن محصول آماده بود و مورد استقبال شما دانشجوهای عزیز قرار گرفت و این استقبال هر روز به ما روحیه و انگیزه بیشتر برای کار کردن می‌داد.

در ۶ ماهی که از تولد محصول یونش می‌گذره بیش از ۳۰۰۰ کاربر از دانشگاه های مختلف، استاد و دانشجو در سایت ما ثبت نام کردند، بیش از ۷۰۰ محتوای آموزشی توسط شما در یونش بارگزاری شد که این محتواها بیش از ۵۰۰۰ بار توسط همکلاسی هاتون دانلود شد.

البته این ابتدای کاره و هنوز راه زیادی رو در پیش داریم.

تغییر مسیر

در طول این مدت که این مسیر را طی می‌کردیم اتفاقات مختلفی برای ما پیش اومد و تجربه های متفاوتی رو بدست آوردیم. بنا به نیاز دانشجویان یونش را ساختیم، امکان آپلود محتوا به صورت رایگان و فروشی را فراهم کردیم، تعدادی از دانشجویان از این راه کسب درآمد داشتند، رتبه بندی دانشجویان را اضافه کردیم تا برترین کاربران یونش را بشناسید و برای برترین بودن با آن‌ها رقابت کنید و بستر درج آگهی دانشجویی به صورت رایگان را ایجاد کردیم، تمام سعی ما در این مدت این بود که مسیر دانشجویی و آموزشی شما را متحول کنیم.

در نهایت و بعد از گذشت ۶ ماه از ساخت محصول و یکسال از شکل گیری ایده یونش، بعد از نظرخواهی و نیازسنجی از کاربران یونش و جامعه دانشگاهی ایران تصمیم به تغییر مسیر گرفتیم. تغییر مسیری که امیدواریم مفید باشه، این تغییر مسیر در جهت بهبود نظام آموزشی و یادگیری همه ی افرادیست که میخواهند چیزی را یاد بگیرند، در این مسیر جدید سعی می‌کنیم بهترین و سریعترین راه برای یادگیری اثربخش را در پیش روی شما قرار دهیم.

بهبود یادگیری با یونش

فرایند مدیریت کلاس درس، ارتباط و مشارکت علمی دانشجویان معمولا برای استاد و دانش‌پژوه سخت و زمانبر است.این فرایند تاثیر زیادی در یادگیری دانش‌پژوه دارد اما جدی گرفته نمیشود و همین امر موجب کاهش بهره وری علمی آموزشی میشود. بعد از کلاس درس در دانشگاه، مدرسه و یا حتی آموزشگاه هیچ نوع مشارکت و تعامل علمی آموزشی در جهت یادگیری بهتر بین همکلاسی ها و استاد برقرار نمیشود و این نقطه ضعف بزرگی در نظام آموزشی و یادگیری است.

از این پس تمرکز تیم یونش بر روی رفع این ضعف آموزشی است، یادگیری الکترونیکی دنیای بزرگی و رو به رشدی دارد، سعی ما این است بخشی از نیاز های یادگیری شما را برطرف کنیم.
ما پلتفرمی آنلاین و امن را به اساتید و دانش پژوهان ارائه می‌دهیم که به تعامل و مشارکت علمی آموزشی برای یادگیری بهتر بپردازند. یونش مثل یک کلاس درس مجازی، مکمل کلاس درس اصلی است. فرقی نمی‌کند شما استاد دانشگاه باشید، یا معلم مدرسه و آموزشگاه شما می‌توانید مشارکت علمی دانش پژوهان خود را افزایش دهید و در پنل اختصاصی خود ارتباط با دانشجویان را مدیریت کنید، توجه کنید با توجه به این سیستم مدیریت یادگیری تعاملی شما می‌توانید روند یادگیری دانش‌آموزان و دانشجویان خود را بهبود بخشید.

دانش‌پژوهان می توانند قبل از حضور در کلاس از محتوای آموزشی استاد استفاده کنند، بعد از کلاس در محل گفتگو کلاس مجازی یونش با همکلاسی ها و استاد ارتباط برقرار کنند و در پرسش و پاسخ شرکت کنند.همچنین آن ها می توانند پاسخ تمرینات و پروژه و مقالات خود را برای استاد به صورت مستقیم ارسال کنند.

امیدواریم با کمک و راهنمایی‌های شما دوستان عزیز بتونیم  پیشرفت کنیم و نیازها‌ی بیشتری از موسسات آموزشی، اساتید و دانش‌پژوهان را رفع کنیم 🙂

One thought on “اندر حکایت یونش تا به امروز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *