تبلور ستاره ها در الکام استارز

شوق بازدیدکنندگان و انرژی مثبت بچه های استارتاپی، نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۶ را متفاوت کرده بود. در واقع سالن ۱۸ نمایشگاه بین المللی تهران قلب تپنده‌ ی الکامپ امسال بود، سالنی نه چندان بزرگ که الکام استارز نامیده شده بود و بیش از ۲۵۰ استارتاپ که آینده ی صنعت فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک ایران هستند را در خود جای داده بود.

e10fdb94-7c44-4d5c-b42c-1fabedebf8ce-cb

 

۴ روز پرحرارت

نمایشگاه امسال ۲۵ تا ۲۸ آذر ماه برگزار شد، ۴ روزی که ۳ روزش تعطیل بودند.از حوالی ساعت ۹ صبح تمام خیابان های منتهی به نمایشگاه مثل خیابان سئول ترافیک سنگینی را تحمل می‌کردند.حدود ۲۵۰ استارتاپ و شتابدهنده در کنار سایر شرکت های بزرگ حوزه فناوری اطلاعات حضور داشتند، این استارتاپ ها در تازه‌ترین و جوان‌ترین بخش الکامپ بازار ایده های نوآورانه را داغ کرده بودند، به شکلی که در سالن های دیگر غیر از سالن ۱۸ جمعیت خاصی حضور نداشت و غرفه های بزرگ و پر هزینه ی بیش از ۴۰۰ شرکت صنعت فناوری اطلاعات ایران و جهان روز های خلوتی را سپری کردند. استارتاپ ها بر خلاف سایر شرکت‌ها که غرفه های پر هزینه ای داشتند تنها با داشتن یک میز و یک جایگاه برای قرار دادن استند به معرفی کسب و کار خود می‌پرداختند. در ابتدای کار برخی استارتاپ ها از فضای اختصاص داده شده به هر استارتاپ گله داشتند و معتقد بودند با این پتانسیل باید فضای بیشتری به هرکدام اختصاص داده میشد.

photo_2016-12-21_15-29-29

کسب و کارهایی با موضوعات متفاوت که از شهر های مختلفی حضور داشتند

هر یک از استارتاپ ها در موضوعات متفاوتی فعالیت میکردند، با اینکه بعضی از آنها بسیار شبیه هم بودند اما هر کدام ارزش متفاوتی خلق می‌کردند، این کسب و کار های نوپا در حوزه های متفاوت آموزش، تبلیغات، یارانش ابری، بازاریابی، امنیت، سرگرمی، داده‌های عظیم، ی، جمع سپاری، اجتماعی ، گردشگری، توسعه دهندگان، نرم‌افزار، خدمات سازمانی، منابع انسانی، تجارت الکترونیک، مالی، سخت افزار، واقعیت مجازی، اینترنت اشیا، سبک زندگی و پزشکی فعالیت می‌کردند.تقریبا تمام استارتاپ ها از حضور در این دورهمی بزرگ برای معرفی دستاورد های کسب و کارشان به متخصصان، کارشناسان و مشتریان رضایت داشتند و خوشحال بودند.این ۴ روز سالن ۱۸ میزبان استارتاپ هایی از ۲۵ استان کشور بود! شلوغی سالن ۱۸ در این چند روز برای تمامی عوامل برگزارکننده نمایشگاه، مسئولین و حتی غرفه داران عجیب و جالب بود.

photo_2016-12-21_16-01-23

همه به سوی سالن ۱۸

تقریبا تمام بازدیدکنندگان به دنبال سالن ۱۸ می‌گشتند، سالنی که به پارکینگ غربی نمایشگاه نزدیک بود علاوه بر حضور چشمگیر استارتاپ ها، دو شتابدهنده ی مطرح آواتک و تک نیز در الکام استارز حضور داشتند و برای استارتاپ ها و علاقه مندان به این حوزه جلسات مشاوره ی رایگان برقرار می‌کردند. در سمت دیگری از این سالن یک رویداد پر شور برگزار میشد، startup pitch یا همان مسابقه ی ارائه استارتاپ ها در این ۴ روز در حال برگزاری بود، بیش از ۱۵۰ استارتاپ در این روز ها سعی کردند دستاورد ها کسب و کار خود را به همراه چالش هایی که با آن ها درگیر بودند در ۲ دقیقه با حاضران در رویداد و داوران در میان بگذارند، البته داوران که همه از فعالان و بزرگان اکوسیستم استارتاپی کشور هستند به مدت ۴ دقیقه از استارتاپ ها سوالاتی می‌پرسیدند تا در نهایت ۱۰ استارتاپ برتر برای شرکت در جشنواره Cebit آلمان انتخاب شوند.

photo_2016-12-21_16-03-24

 

افراد مهم در الکام استارز

الکامپ امسال که با حضور این تیم های استارتاپی پر حرارت بود افراد مهم و فعال صنعت فناوری اطلاعات و کسب و کار ها را به سالن ۱۸ کشاند. وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در روز نخست الکامپ در سالن ۱۸ حضور یافتند و از غرفه های مختلف بازدید کردند و به پای حرف و سخن ها و درد و دل های جوانان استارتاپی نشستند. در همین روز شاهد این بودیم که دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در جمع این کسب و کار های نوپا حضور یافتند. در ادامه و روز های بعدی اشخاصی همچون دکتر ابولحسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران، مهندس خسرو سلجوقی عضو هیئت عامل سازمان فناوری ایران،مهندس غلامرضا حمیدی مدیر کل ICT استان البرز هم در این سالن حضور یافتند و با افراد و استارتاپ های مختلف دیدار کردند.

photo_2016-12-21_16-05-18

9194ed2c-4624-4d91-93f3-49bbe89e5385-cb

الکام استارز و یونش

تیم یونش نیز مانند سایر استارتاپ ها در این ۴ روز در نمایشگاه الکامپ حضور فعالی داشت. تیم یونش در راهرو F که بیشتر مربوط به استارتاپ های حوزه آموزش میشد حضور داشت، بازدیدکنندگان به غرفه یونش سر میزدند و با عوامل این استارتاپ در مورد مسائل مختلفی صحبت می‌کردند. برخی هم همانجا علاقه مند به عضویت در یونش می‌شدند و توسط تیم یونش ثبت نام آن ها به صورت آنی انجام میشد.انرژی فوق العاده سال ۱۸ به یونش هم می‌رسید و ما برای انرژی مثبت و خوبی در این سه روز در غرفه حاضر می‌شدیم. یونش هم با تمام مشکلات مثل خراب و قطع شدن پرزنتیشن حین ارئه در بخش ارائه استارتاپ ها هم حضور داشت. بازخورد های کاربران یونش و افراد جدیدی که با ما آشنا می‌شدند به تیم یونش فوق العاده بود، قطعا ما بهتر از قبل و با انرژی برای انجام کارهای بزرگ و موفقیت های فوق العاده رو به جلو قدم برمیداریم.

یونش

One thought on “تبلور ستاره ها در الکام استارز

  1. محمد نصیری پاسخ دادن

    امیدوارم همیشه در کارتون موفق و پیروز باشید ، همینکه اینقدر پیگیر و مصمم هستید که کاری رو به نتیجه برسونید ، همینکه اینقدر خوب تونستید تیمتون رو حفظ و مدیریت کنید خیلی خوبه ، استارت آپ راه انداختن سادست تقریبا هر کسی می تونه استارت آپ راه بندازه ، استارت آپ موندن هست که مهمه ، از این به بعد تازه مشکلات زیادتون شروع میشه ، امیدوارم قدرت حل اختلاف توی تیم ایجاد کنید ، زیاد به کسی دل نبندید براتون کاری انجام بده چون امید بستن به حمایت ها یه سم مهلک برای استارت آپ هست … برای همتون آرزوی موفقیت و پیروزی دارم و خوشحالم که استان البرز هم سهمی در این قسمت از الکامپ داشته … ارادتمند شما
    محمد نصیری
    بنیانگذار ITPRO

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *