دانشجو برنده اصلی یادگیری آنلاین

دانشجو

قبلا در مورد پلتفرم‌های مدیریت یادگیری و مزیت‌های چنین سیستمی در اینجا، اینجا و اینجا صحبت کردیم. می‌دانیم یک پلتفرم مدیریت یادگیری به سود دانشگاه‌ها، موسسات و حتی سازمان‌هاست. کار مدرس با یک دستیار آموزشی آنلاین بسیار سبک می‌شود. ولی این بار روی صحبت‌مان با دانشجو ها و دانش‌آموزهاست.

به ازای هر استاد یا مدرسی که تصمیم می‌گیرد از سیستمی آنلاین برای مدیریت کلاس استفاده کند، حداقل چند ده دانشجو وارد این چرخه آنلاین می‌شوند. اینجاست که اهمیت پیدا میکند دانشجو بداند با چه چیزی روبرو می‌شود و چه امکانات جدیدی به دست می‌آورد.

 

نیازها و تجربه کار با پلتفرم مدیریت یادگیری

یک ال ام اس امکانات متعددی دارد که گاهی مورد توجه قرار نمی‌گیرند. البته نحوه برخورد کاربر با سیستم قابل بررسی است. در چنین سیستمی هم مدرس و هم دانشجو به دنبال این است که به راحتی وارد شده، وظایف کلاسی خود را به انجام رساند و به مشکل فنی برنخورد. این‌ها اساسی‌ترین نیازهای فردی هست که تصمیم گرفته از امکانات آنلاین برای اهداف آموزشی استفاده کند.

در کنار این موارد، ظاهر کاربرپسند و امکانات منحصر به فرد نیز قطعا در تجربه کاربری تاثیر مثبت دارند. طراحی به روز و سطح بالا اهمیت زیادی دارد. هیچ کس مایل نیست از ال ام اس هایی مشابه وبسایت‌های چند دهه پیش استفاده کند. حتی اگر خود سرویس بی نقص باشد، یک رابط کاربری نا همخوان با استانداردهای امروزی، مدرس و دانشجو را ناامید خواهد کرد.

نیازهای مدرس و دانشجو در استفاده از پلتفرم مدیریت یادگیری کم و بیش مشابه است. هر دو گروه کاربر به دنبال لینک‌های سالم، فایل‌های درست آپلود شده و به راحتی قابل دسترس، و رابط کاربری ساده و کارا هستند. کلیک‌های بسیار تا انجام یک فعالیت، محتوای مخفی و دور از دسترس و ایراد فنی در سیستم تجاربی هستند که یک ال ام اس ضعیف ممکن است ایجاد کند و مدرس و دانشجو را از پلتفرمی آنلاین فراری دهد.

در مجموع برخورد کاربر با پلتفرم مدیریت یادگیری کاملا تبادل محور است. کاربران ال ام اس اهدافی معین دارند، همان اهداف آموزشی. آنان کمتر به بررسی و واکاوی امکانات مختلف می‌پردازند. برای افزایش تعامل کاربر با ال ام اس باید وی را از وجود و کارکرد این امکانات آگاه کرد.

کیفیت تجربه استفاده از ال ام اس برای دانشجویان وابسته به دو عامل است: نوآوری مدرسین و کنجکاوی و اشتیاق دانشجویان. نقش پلتفرم مدیریت یادگیری ارتقا ارتباط موثر چنین مدرسان خلاق و دانشجویانی مشتاق است.

 

پلتفرم تعاملی، همسو با زندگی دیجیتال دانشجو

برخی ال ام اس‌های امروزی به جای تمرکز بر جنبه مدیریتی، تجربه‌ای تعاملی را به ارمغان می‌آورند. البته که ویژگی‌های رایج مانند نمره دهی، منابع و تقویم همچنان موجود است ولی تمرکز اصلی بر تعامل اجتماعی است. هدف چنین پلتفرم‌هایی “تبدیل کلاس درس به اجتماعی آنلاین” است.

برای دانشجویان، برقراری ارتباط با پلتفرمی تعاملی مشابه فیسبوک یا توییتر سخت نخواهد بود. آنان بدون نیاز به یادگیری کار با سیستمی جدید، چنین پلتفرمی را آشنا و قابل درک خواهند یافت. برعکس، مدرسین بیشتر تجربه کار با نرم‌افزارهای سازمانی را داشته‌اند. آنان عادت به برقراری ارتباط با دانشجو در خارج از کلاس را ندارند. طبعا چنین تغییر روندی برای آنان سخت‌تر دنبال خواهد شد.

 

تجارب موفق در استفاده از پلتفرم مدیریت یادگیری

در جوامع امروزی، پلتفرم مدیریت یادگیری از مقاطع پایین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. یادگیری تعاملی که به معنی دسترسی آنلاین به محتوای آموزشی است، روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. طبق گزارش‌های مدرسین این فرآیند تاثیرهای مثبت فراوانی داشته است.

تجارب نشان می‌دهد دانش‌آموزها پلتفرمی با طراحی خوب را دوست دارند و به سادگی قابل استفاده می‌یابند. طبق نظرسنجی‌های مدرسین، چنین پلتفرمی تاثیر مثبتی بر یادگیری دارد.

علاوه بر این عقیده دارند که پلتفرم مدیریت یادگیری آنان را برای کار منظم و ساختار یافته در دانشگاه یا محل کار آماده می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد ۹۰% دانشگاه‌ها و ۴۰% سازمان‌ها از سیستم مدیریت یادگیری استفاده می‌کنند. قطعا آشنایی دانش‌آموزها با چنین سیستمی در آینده اثرگذار خواهد بود.

دانش‌آموزها دسترسی یکجا و همیشگی به محتوای آموزشی را دوست دارند. فرآیند آنلاین کارهای کلاسی و بارگزاری تمرین‌ها، ناخودآگاه منظم‌ترشان می‌کند. دیدن اطلاعیه و محتوای آموزشی از طرف مدرسین توجه دانش‌آموزها را جلب می‌کند.

حتی یک پلتفرم مدیریت یادگیری تعاملی ممکن است بیشتر از یک سرویس تحویل تمرین برای دانش‌آموز واقع شود. ارتباط مجازی با معلم و هم کلاسی‌ها در پلتفرم قابلیتی جذاب برای بیشتر دانش‌آموزهاست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *