پرطرفدار ترین جستجو های ۲۰۱۶ گوگل چه چیزهایی بودند؟

سال ۲۰۱۶ رو به اتمام است و طبق معمولا اکثر سایت های بزرگ دنیا آمار سال ۲۰۱۶ خود را برای کاربران به نمایش می‌گذارند. گوگل هم از این قاعده مستثنا نیست و بیشترین جستجو های جهانی کاربران خود را منتشر کرده، سال ۲۰۱۶ یکی از پر فراز و نشیب ترین سال های دنیا بود، سالی که المپیک، انتخابات آمریکا، جنگ و … را همراه خود داشت. گوگل باز هم طبق سال های گذشته اولین انتخاب اکثر کاربران اینترنتی برای جستجو بود، اینجا برخی از جستجو های کاربران در موضوعات مختلف را باهم بررسی می‌کنیم:

بیشترین کلماتی که در این سال کاربران جستجو کردند:

pokemon-go-logo-mondo

سال ۲۰۱۶ بازی پوکمون گو اتفاقی جهانی بود، بازی ای که در سراسر دنیا همه گیر شد، شرکت اپل هم امسال از پرچمدار جدید خود یعنی آیفون۷ رونمایی کرد، اتفاق مهم دیگر امسال که منجر شد تا افراد جستجو های مختلفی را درباره وی انجام دهند، دانالد ترامپ نامزد ریاست جمهور و البته رییس جمهور جدید آمریکا بود. همچنین مرگ پرینس اسطوره موسیقی جهان از اتفاقات مهم ۲۰۱۶ بود.

 1. پوکمون گو (Pokémon Go)
 2. آیفون ۷ (Iphone 7)
 3. دانالد ترامپ (Donald Trump)
 4. پرینس (Prince)
 5. پاوربال (Powerball

 

پر طرفدارترین اخبار دنیا:

pollsandanalysis-large_trans_nvbqzqnjv4bqxnlsljj15z1o8ikqmga7tyh0-jrut4rhk8egtagoqwqpollsandanalysis-large_trans_nvbqzqnjv4bqxnlsljj15z1o8ikqmga7tyh0-jrut4rhk8egtagoqwq azz2lknje6qwru8aifd7drtpkhmw2kgq-largepollsandanalysis-large_trans_nvbqzqnjv4bqxnlsljj15z1o8ikqmga7tyh0-jrut4rhk8egtagoqwq

اخبار جهانی در دو ماه پایان سال تحت‌الشعاع انتخابات آمریکا بود، همچنین المپیک ریو که در صدر خبر ها قرار داشت. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا یا همان برکسیت هم جزو خبر های مهم این سال قرار گرفت، تیراندازی در اورلاندو و ویروس همه گیر زیکا هم خبر های مهم ۲۰۱۶ بودند.

 1. انتخابات آمریکا (US Election)
 2. المپیک (Olympics)
 3. برکسیت (Brexit)
 4. تیراندازی در اورلاندو (Orlando Shooting)
 5. ویروس زیکا (Zika Virus)

 

افرادی که نامشان بیشترین جستجو را در گوگل داشت:

tdy_jackson_trump_161117-nbcnews-ux-1080-600

قطعا بیشترین جستجو در این سال باید به دو نامزد و رقیب انتخاب آمریکا تعلق داشته باشید، دانالد ترامپ و هیلاری کلینتون که از ابتدای سال ۲۰۱۶ به طور رسمی رقابت خود برای گرفتن جایگاه ریاست جمهوری را آغاز کردند، همچنین مایکیل فلپس، اسطوره شنای جهان بعد از مشکلات و حاشیه های متعدد توانست ۵ مدال طلای با ارزش را در ریو کسب کند.ملانی ترامپ همسر رییس جمهور جدید آمریکا و سیمون بایلز فوق ستاره ژیمناستیک جهان و قهرمان المپیک هم در این لیست جای دارند.

 1. دانالد ترامپ (Donald Trump)
 2. هیلاری کلینتون (Hillary Clinton)
 3. مایکل فلپس (Michael Phelps)
 4. ملانی ترامپ (Melania Trump)
 5. سیمون بایلز (Simone Biles)

 

افراد در حوزه تکنولوژی چه چیزهایی جستجو کردند:

apple-iphone-7-iphone-7-plus-review-9-1500x1000

غول های تکنولوژی یعنی اپل، گوگل و سامسونگ بیشترین جستجو در این حوزه را به خود اختصاص داده‌اند، پرچمداران این شرکت ها در سال ۲۰۱۶ برای کابران اینترنتی از جذابیت خاصی برخوردار بودند.

 1. آیفون ۷ (Iphone 7)
 2. آیفون SE
 3. آیفون ۶S
 4. گوگل پیکسل( Google Pixel)
 5. سامسونگ گلکسی اس ۷ (Samsung Galaxy S7)

 

رویداد های ورزشی سال ۲۰۱۶ که بیشتری جستجو را داشتند:

rio-summer-olympics

سال ۲۰۱۶ را می‌شود یک سال تمام ورزشی نامید، سالی که المپیک تابستانی ریو را داشت، به همراه لیگ جهانی بیسبال که از طرفداران خاص خود برخوردار است و تور دوچرخه سوالی فرانسه که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود، طرفداران تنیس در جهان با جستجوهای خود علاقه خود را به این رشته نشان دادند.

 1. المپیک ریو (Rio Olympics)
 2. سری جهانی بیسبال (World Series)
 3. تور دو فرانس (Tour de France)
 4. تنیس ویمبلدون (Wimbledon)
 5. تنیس آزاد استرالیا (Australian Open)

 

فیلم های سینمایی که بیشتری جستجو را داشتند:

deadpool-gallery-03-gallery-image

سال ۲۰۱۶ را می‌شود سال فیلم های ابرقهرمانی نامید، دوستداران دنیای کمیک امسال از اکران فیلم های ابرقهرمانی لذت بردند، جوخه انتحار، ددپول، بتمن علیه سوپرمن و کاپیتان آمریکا از اهمیت خاصی برای کابران اینترنتی در سال ۲۰۱۶ برخوردار بودند.همچنین بازگشته که اولین اسکار دی‌کاپریو را در بر داشت جزو بیشترین جستجو های گوگل در این سال بوده است.

 1. ددپول (Deadpool)
 2. جوخه انتحار (Suicide Squad)
 3. بازگشته (The Revenant)
 4. کاپیتان آمریکا (Captain America Civil War)
 5. بتمن در مقابل سوپرمن (Batman v Superman)

 

ایرانی ها در سال ۲۰۱۶ چه واژه هایی را بیشتر جستجو کردند:

1464675664_logo-sarshomari

سال ۲۰۱۶ در کشورمان بیشتر تحت تاثیر سرشماری ۹۵ بود، سرشماری ای که تلاش شد به صورت اینترنتی برگزار شود و به همین دلیل کاربران اینترنتی ایرانی علاقه خاصی به جستجو درباره این موضوع داشتند، همچنین همه گیر شدن تلگرام، مشکلاتی که کاربران با آن روبرو می‌شدند و نرم افزار های وابسته به آن نیز مورد توجه کاربران بوده است.

 1. سرشماری
 2. موبوگرام
 3. سعید طوسی
 4. سرشماری سال ۹۵
 5. www.sarshomari95.ir
 6.  رابعه اسکویی
 7. کانال تلگرام
 8. دیلیت اکانت تلگرام
 9. دانلود سریال شهرزاد
 10. تلگرام فارسی

One thought on “پرطرفدار ترین جستجو های ۲۰۱۶ گوگل چه چیزهایی بودند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *