۵ شغل پر درآمد و جالب در قرن ۲۱

همه ی زمان و هزینه ای که شما برای تحصیلات دانشگاهی صرف می‌کنید هنگامی ارزشمند خواهد بود که شما را برای یک موقعیت شغلی عالی آماده کند. بسیاری از مردم یک شغل ثابت که از آن لذت می‌برند و حقوق دریافتی که منجر به یک زندگی آرام و بی دغدغه می‌شود را به عنوان شغل مناسب تعریف می‌کنند.

امیدواریم شما نیز به موفقیت شغلی به عنوان چیزی که شما را به چالش می‌کشد، خوشحال می‌کند و باعث صبح زود بیدار شدن شما می‌شود نگاه کنید. سعی کنید گزینه های موجود شغلی را بررسی کنید که انتظار می‌رود در دهه آینده رشد خوبی داشته باشد.هم‌چینین به دنبال رشته دانشگاهی ای بروید که اطمینان دارید از آن لذت خواهید برد و واجد شرایط ورود به آن رشته هستید.

تکنسین توربین بادی

original-1-810x608
انرژی های تجدید پذیر درسال های آتی از رشد چشمگیری برخوردار خواهند بود، این به آن معنا است که در حال حاضر و درآینده تعمیر و نگهداری توربین های بادی می‌تواند موقعیت شغلی مناسبی را برای علاقه مندان به این حوزه فراهم کند.در سال ۲۰۱۵ میانگین پرداخت حقوق تکنسین های توربین های بادی بیش از ۵۰هزار دلار بوده‌است و انتظار می‌رود این عدد در دهه ی آینده با رشد ۱۱۰ درصدی روبرو شود.`بسیاری از متخصصین این شغل تحصیلات خود رابه عنوان مهندس برق در دانشگاه های فنی این حوزه گذرانده اند.

دستیاران کاردرمانی
physical-therapy-1198344_1920-1024x768

متخصصین بهداشت و درمان دردهه آینده بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز خواهند بود و بسیاری از دانشجویان، رشته ی در حال رشد کاردرمانی را انتخاب می کنند.در سال ۲۰۱۵ میانگین حقوق پرداختی به دستیاران کاردرمانی بیش از ۶۰هزار دلار بوده است و انتظار می‌رود که این مبلغ پرداختی در دهه ی آینده رشدی ۴۰ درصدی داشته باشد. برای ورود به سطح حرفه ای در این زمینه باید مدرک حداقلی دیپلم مرتبط از مدرسه ی معتبری داشته باشید، دروس رشته ی کاردرمانی اغلب در دانشگاه های تربیت بدنی و یا پزشکی معتبر ارائه می‌شود. برای اطلاعات بیشتر حتما گوگل کنید 🙂

متخصص آمار و آمارگیر

Charts and analytical data on the tablet screen with a cup of coffee and a telephone in the background

این متخصیصن با اعداد کار می‌کنند، آنها سعی می‌کنند با این آمار مشکلات واقعی دنیا را حل کنند. در سال ۲۰۱۵ میانگین حقوق پرداختی به این متخصصین بیش از ۸۰ هزار دلار بوده و این مبلغ در دهه آینده می‌تواند رشد ۳۴ درصدی داشته باشد. برای استخدام به عنوان متخصص آمار و ورود به این شغل شگفت انگیز و بازی با اعداد نیاز به مدرک دانشگاهی در یکی از رشته های ریاضیات، آمار و یا رشته های مشابه دارید. اگرچه برای رشد و ترقی در این شغل بهتر است دنبال مدرک کارشناسی ارشد خود بروید.

مشاوران مالی خصوصی

accountant-1238598_1920-1024x683
این متخصصین به افراد مشاوره خصوصی و شخصی در زمینه های پس انداز برای دانشگاه، بیمه، بازنشستگی، مالیات و املاک ارائه می‌دهند. به عنوان یک قانون نانوشته افراد به علت پیچیدگی های مالی و برای رشد بیشتر در این زمینه به یک مشاور مالی خبره نیاز دارند و به همین علت تقاضا برای استخدام مشاوران مالی خصوصی رو به افزایش است. در سال ۲۰۱۵ بیش از ۸۰ هزار دلار مشاوران مالی خصوص در سال حقوق دریافت کرده اند و این عدد در دهه آینده بیش از ۳۰ درصد رشد خواهد داشت. انتظار می‌رود شما برای ورود به این شغل حداقل مدرک کارشناسی در امور مالی از دانشگاهی معتبر دریافت کنید و با نرم افزار های مخصوص این رشته آشنایی کامل داشته باشید، فراموش نکنید برای ورود به این شغل نیاز به گذراندن دوره کارآموزی برای آشنایی بیشتر با حوزه امور مالی بسیار ضروری است.

مترجمان و تولید کننده های محتوا

10895361_a831db15b2_o
دنیا کوچک و کوچک تر می شود و کسب و کار ها و استارتاپ ها نمی‌توانند رقابت کنند و به موفقیت بزرگی دست پیدا کنند مگر اینکه به بازار جهانی ورود کنند . برای انجام این کارها و بدست آوردن موفقیت های جهانی استارتاپ ها و کسب و کار ها نیاز به برقراری ارتباط با تامین کنندگان بالقوه و مشتریان خود در سراسر دنیا دارند. مترجمان نقش مهمی در گردهم آوردن افراد از کشور های مختلف در کنار هم هستند و انتظار می‌رود مشاغل مربوطه به رشد قابل توجه ۳۰ درصد در ۱۰ سال آینده برسند. در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۰ هزار دلار مترجمان به طور میانگین حقوق دریافت کرده اند البته انتظار می‌رود برای ورود به این شغل مدرک کارشناسی زبان مربوطه را داشته باشید. همچنین بهتر است علاوه بر تخصص در زبانی خاص حتما به زبان انگلیسی هم مسلط باشید.

این خیلی مهم است که عاشق کاری باشید که قرار است همیشه انجام دهید. باید توجه کنید شما قرار است رشته دانشگاهی مناسبی را برای شغل آینده خود انتخاب کنید و برای دانشگاه هزینه های متفاوتی صرف کنید پس اگر به این رشته علاقه مند نباشید قطعا روزگار دانشجویی سختی را میگذرانید.
سعی کنید با تحقیق و مشورت بهترین رشته ی تحصیلی ممکن را برای دانشگاه انتخاب کنید، رشته ای که با عشق در آن تحصیل کنید و در آینده بتوانید از آن به خوبی کسب درآمد کنید.

 

منبع

3 thoughts on “۵ شغل پر درآمد و جالب در قرن ۲۱

  1. صادقی پاسخ دادن

    سلام، بنظرم اگر منبع و اسم نویسنده برای بلاگ قرار بگیره، خیلی بهتره.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *