هنر صرفه جویی با پلتفرم مدیریت یادگیری – بخش دوم

صرفه جویی

در پست قبل، کلیاتی از صرفه جویی به کمک پلتفرم مدیریت یادگیری را بیان کردیم و راهکارهایی برای سازگار شدن با این رویکرد جدید ارائه دادیم.

با صرفه جویی در مصرف کاغذ و برگه هم به سود محیط زیست عمل می‌کنید و هم دانشجو. بیشتر از این چه عایدتان می‌شود؟

 

هرچه زمان کمتری صرف کارهای دستی شود، یعنی زمان بیشتری صرف یادگیری عمیق شده است

خواهید دید که نظم دانشجویان و میزان تحویل تمارین به شکل بارزی افزایش خواهند یافت. در عین حال میزان سردرگمی در زمینه تمرینات و نیازمندی‌های کلاس کاهش خواهد یافت.

با دیجیتالی شدن دریافت و ارسال تمرین، فرآیند نوشتن و بازنگری در کلاس ساده و موثر خواهد شد. دانشجو تمارین و نمرات سابق خود را گم نخواهد کرد. و هرگاه نیاز داشت می‌تواند بازخورد مدرس خود را بخواند و به کار ببرد.

همچنین موجب می‌شود دانشجویان خارج از کلاس ارتباط موثر بیشتری داشته باشند. دانشجو در یک پلتفرم تعاملی و اجتماعی فضایی برای ارسال پرسش و پاسخ، لینک‌های مرتبط، پیشنهادات درسی و… خواهد داشت.

از طرفی مدرس به شکلی ساده و موثر بازخورد خود را به اشتراک خواهد گذاشت.

شما به عنوان یک مدرس، تنها با یک گوشی هوشمند می‌توانید به سادگی فیدبک خود را به اشتراک بگذارید و دانشجویانتان همان لحظه آن را دریافت خواهند کرد.

برای مثال اگر ۵ دقیقه قبل از کلاس مقاله، شعر یا ویدئویی مرتبط یافتید، همان لحظه در پلتفم آپلود کنید، به جای اینکه مثلا ۲۰ دقیقه معطل چاپ به تعداد مطلب بمانید.

این کار باعث می‌شود خود دانشجو هم ترغیب شود مطالب انگلیسی جذاب بیابد و در پلتفرم به اشتراک بگذارد. حتی می‌توانید برای این کار نمره امتیازی قرار دهید.

چنین سبک اشتراک گذاری است که باب میل دانشجوی عصر شبکه‌های اجتماعی است. این یکی از دلایلی است که می‌تواند شما را مجاب به استفاده از پلتفرمی آنلاین کند.

 

خب دانشجو به خوبی بهره‌مند می‌شود، شما چطور؟

روزهایی که انبوهی از برگه‌های تمرین در محل کار یا منزلتان تلنبار می‌شوند به پایان رسیده. دیگر نیازی به نمره دهی دستی صدها برگه نیست. دیگر فراموش کردن تحویل برگه‌های صحیح شده در کار نیست. دیگر نیاز نیست شما نگران تمرین‌های تاخیردار باشید. پلتفرم مدیریت یادگیری شما تمام این وظایف را به عهده خواهد گرفت.

به تمام زمان‌ آزادی که این فرآیند برای شما به ارمغان می‌آورد بیندیشید. آن را جهت تمرین اول جلسه یا فعالیت‌های تکمیلی به کار گیرید. دیگر احتیاجی نخواهد بود مطالب درسی را برای رسیدن به این اهداف حذف کنید.

پلتفرم مدیریت یادگیری جایگزین شبکه‌های اجتماعی؟

اشتباه نکنید. دانشجو همچنان از ابزار مورد علاقه برای کارهای کلاسی‌اش استفاده خواهد کرد. ولی استفاده از پلتفرمی آموزشی باعث خواهد شد دانشجو همان لحظه به مدرس و هم کلاسی‌هایش در کلاسی خاص دسترسی داشته باشد. به خصوص وقتی تاثیر آن مشخص می‌شود که دانشجو سوالی در مورد همان کلاس دارد یا می‌خواهد به اشتراک بگذارد که فقط به درد اعضای همان کلاس می‌خورد.

به این ترتیب کلاس شما هم در چهارچوب کلاس حضوری و هم خارج از آن، بهبود خواهد یافت.

 

سخن آخر

در مجموع استفاده از پلتفرم مدیریت یادگیری چه تجربه‌ای برای شما به ارمغان خواهد آورد؟ به خصوص وقتی بحث صرفه جویی در میان باشد.

میتوان با اطمینان گفت که باعث می‌شود کاغذبازی و فرآیندهای دست و پاگیر و کند را کنار بگذارید و به مهم ترین و اولین وظیفه خود یعنی مدرس، راهنما، تسهیل‌گر و الگو بودن بپردازید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *