چرا سیستم مدیریت یادگیری مفید است؟

سیستم مدیریت یادگیری برنامه ای تحت وب است که به موسسات آموزشی، دانشگاه ها و به طور کلی هر فردی که قصد دارد چیزی را یاد بگیرد و یا یاد بدهد کمک می‌کند. با استفاده از یک سیستم مدیریت یادگیری میتوان روی تدریس و آموزش تمرکز کرد، در این حالت بین یادگیرنده و یاددهنده ارتباط، مشارکت و تعامل علمی و آموزشی برقرار می‌شود و همین امر سبب بهبود فرایند یادگیری می‌شود.

سودمندی یک سیستم مدیریت یادگیری

تکنولوژی صنعت آموزش را متحول کرده است، در هر زمان و در هر مکان یادگیری امکان پذیر است،اساتید، معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان در محیط آنلاین در تعامل باهم هستند، امکاناتی مثل پرسش و پاسخ، آموزش مشارکتی، امتحان و … را میتوان در فضای آنلاین برای دانشجو و استاد فراهم آورد. به کمک سیستم های مدیریت یادگیری فرایندهای مختلفی را می‌توان خودکار کرد، مثل ارائهٔ محتوای آموزشی و ثبت‌نام دانشجویان در دوره‌ها. مدیریت یادگیری به صورت آنلاین به دانشجویان این امکان را می‌دهد که یادگیری را با زندگی خودشان سازگار کنند.

یادگیری ساده، مشارکتی و جامع

یک سیستم مدیریت یادگیری منبع بزرگ و متمرکزی از محتوا و منابع آموزشی بوجود می‌آورد. همین امر موجب میشود آموزش به هر زمان و هر مکانی گسترش پیدا کند.در یادگیری الکترونیکی و مدیریت یادگیری دیگر نیازی به برنامه‌ریزی مکانی و زمانی برای حضور افراد مختلف نیست.مدرس و دانشجو باید از مزایای حجم انبوه منابع آموزشی که آنلاین در دسترس است، بهره بگیرند.
سیستم های مدیریت یادگیری به خوبی یادگیری مشارکتی(blended learning) را در عین سادگی ممکن می‌سازد. یادگیری مشارکتی سبب بهبود درک و فهم و مهارت های شناختی دانشجویان در موضوعات تدریس شده، می‌شود. در سیستم های مدیریت یادگیری به طور کامل می‌توان راهکار یادگیری مشارکتی را در مقاطع مختلف تحصیلی پیاده سازی کرد.

فناوری در خدمت یادگیری

فناوری و تکنولوژی اندیشه‌ای است که فرصت بهتر بودن و بهتر انجام دادن کارها را برای‌ انسان فراهم می‌کند، یک سیستم مدیریت یادگیری یا LMS به فراهم‌کنندگان یادگیری اجازه می‌دهد تا محتوای بهتری بسازند، مدیریت کنند، تحویل دهند و همچنین عملکرد یادگیرندگان را به کمک ابزارهای پی‌گیری و گزارش، بازرسی و کنترل کنند. در اینجا هم، فناوری از طریق ارزیابی توانایی‌های یادگیرندگان و تأثیر بر سرعت یادگیری آنها، باعث بیشتر شدن کارآیی فرآیند یادگیری می‌شود، و به فراهم‌کنندگان یادگیری فرصت می‌دهد تا به راحتی دوره‌های آموزشی خود را به روز کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *