۱۰ شهر گران‌قیمت برای اقامت دانشجویان

بهترین دانشگاه های دنیا در بهترین شهر ها قرار دارد و همین امر موجب افزایش هزینه های تحصیل و زندگی می‌شود، معمولا وقتی صحبت از بهترین دانشگاه ها می‌شود کسی به بحث هزینه های اقامت توجهی نمی‌کند در صورتی که این مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اینجا قصد داریم ۱۰ شهر گران‌قیمت برای تحصیل و اقامت دانشجویی را معرفی کنیم:

۱۰٫ شهر زیبای سیدنی در استرالیا یکی از شهر های گران‌قیمت و پر هزینه برای اقامت دانشجویی هست، با این حال بیش از ۵۰ هزار دانشجو از کشور های مختلف در این شهر تحصیل می‌کنند و هزینه ی دانشجویی معمولا بیش از ۲۶۸ دلار در هفته برای یک اتاق است.

10-sydney-is-australias-most-expensive-city-for-accommodation-with-students-paying-an-average-of-201-268-per-week-on-a-room

 

۹٫ آکسفورد قطعا یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های دنیاست، دانشگاهی با بیش از ۱۰۰۰ قدمت که در شهر زیبای آکسفورد در جنوب شرقی انگلستان قرار دارد، هزینه های اقامت یک دانشجو در این شهر بیش از ۳۰۰ دلار در هفته است!

9-oxford-is-one-of-the-worlds-best-universities-so-its-no-surprise-that-students-are-paying-a-premium-for-their-accommodation-the-average-student-in-oxford-shells-out-227-303-per-week

 

۸٫ دانشگاه کمبریج یکی از ۵ دانشگاه برتر دنیا با قدمتی ۸۰۰ ساله است که در شهری با همین نام در شمال انگلستان قرار دارد، هزینه های تحصیل و اقامت در این شهر زیبا کمی بیشتر از آکسفورد است، دانشجویان باید حدود ۳۱۵ دلار در هفته برای اقامت خود در این شهر هزینه کنند.

8-cambridge-is-slightly-more-expensive-than-oxford-with-student-accommodation-costing-an-average-of-235-313-per-week

 

۷٫ پایتخت اسکاتلند یکی دیگر از شهر های زیبا اما گران قیمت است، دانشگاه ادینبورگ با بیش از ۳۰ هزار دانشجو در این شهر قرار دارد، چارلز داروین از معروف ترین اشخاصی است که در این دانشگاه تحصیل کرده است، هزینه ی اقامت در این شهر حدود ۳۲۰ دلار در هفته است.

7-the-scottish-capital-is-one-of-the-priciest-places-to-rent-in-the-world-with-students-paying-237-316-per-week-to-live-there

 

۶٫ گران قیمت ترین شهر انگلستان برای اقامت و تحصیل قطعا لندن پایتخت این کشور است، دانشجویان در ۲۳ رشته مختلف در این شهر تحصیل می‌کنند و هزینه ی اقامت حدود ۳۳۰ دلار در هفته است!

6-london-is-the-uks-most-expensive-city-to-live-if-youre-at-university-students-at-londons-23-major-universities-spend-an-average-of-24750-330-per-week-on-rent

 

۵٫ بوستون میزبان بسیاری از دانشگاه های برتر دنیاست، دانشگاهی مثل هاروارد با بیش از ۴۰۰ سال قدمت در این شهر قرار دارد، اما اصلا هزینه های اقامت برای دانشجویان در این شهر ارزان نیست، حدود ۳۸۵ دلار در هفته هزینه ی دانشجویان در این شهر است.

5-boston-is-home-to-world-class-institutions-like-harvard-university-but-student-housing-in-the-city-doesnt-come-cheap-coming-in-at-28880-385-per-week

 

۴٫ منطقه‌ی ساحلی لایولا در شهر سن دیئگو کالیفرنیا بسیار زیباست و منطقه ای فوق العاده برای تحصیل و زندگی است اما نباید هزینه های اقامت برای دانشجو در این شهر را فراموش کنیم، دانشجویانی که در دانشگاه کالیفرنیا در این منطقه تحصیل می‌کنند بیش از ۴۳۰ دلار در هفته هزینه می‌کنند!

4-the-la-jolla-district-of-san-diego-california-may-be-beautiful-but-students-at-the-university-of-california-who-live-in-the-area-pay-325-434-for-the-privilege-of-doing-so

 

۳٫ در سال ۲۰۱۶ دانشگاه برکلی کالیفرنیا به عنوان ششمین دانشگاه برتر دنیا توسط مجله تایمز انتخاب شد، با این حال جای تعجب دارد که بگوییم این شهر سومین شهر پر هزینه دنیاست! به عنوان یک دانشجو باید ۴۵۰ دلار در هفته برای اقامت در این شهر هزینه کنید.

qqq

 

۲٫ سان فرانسیسکو گران‌ترین شهر برای اقامت و تحصیل در ایالت کالیفرنیا است، اینجا یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی دنیا قرار دارد، اما باز هم نباید هزینه های اقامت را فراموش کنیم، بیش از ۴۶۰ دلار هزینه ی یک دانشجو در هفته است.

2-san-francisco-is-the-priciest-place-for-students-to-live-in-california-they-spend-around-34650-462-per-week-on-rent

 

۱٫ نیویورک، یکی از بزرگترین، مهم ترین و معروف ترین شهر های دنیاست، همین موضوع ثابت می‌کند این شهر باید برای دانشجویان گران‌قیمت و پر هزینه باشد. دانشجویان باید هفته ای ۵۲۶ دلار برای اقامت در این شهر هزینه کنند، تقریبا دو برابر هزینه ی تحصیل و اقامت در سیدنی!

adsad

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *