۷ دانشجوی دانشگاه استنفورد که جهان را تغییر دادند

دانشگاه استنفورد یکی از مطرح دانشگاه های دنیاست که افراد مشهور و تاثیرگذاری را در دل خود پرورانده است. افرادی که پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه با اقدامات و فعالیت های خود در دنیا تاثیر گذار بوده اند و به شکلی دنیا را تغییر داده اند. اینجا ۷ نفر از این افراد را که در موضوعات مختلف در جهان تاثیر خود را گذاشته اند معرفی می‌کنیم:

 

۱) جری یانگ

جری یانگ در تایوان متولد شد، در سال ۱۹۷۸ به همراه مادرش به کالیفرنیا مهاجرت کرد. او دو مدرک کارشناسی خود را تنها در ۴ سال از استنفورد دریافت کرد. او به همراه دوستش دیوید فیلو یکی از بزرگترین و اولین شرکت های اینترنتی دنیا را بنیان گذاشتن، شرکتی که بعدها به اسم یاهو شناخته و در تاریخ ماندگار شد.

jerry-yang

 

۲) ایوان اشپیگل

ایوان متولد سال ۱۹۹۰ است، او جوان ترین فرد در لیست ماست، اشپیگل در دوران دانشجویی در استنفورد اسنپ چت را ساخت و در حال حاضر مدیرعامل آن است، اسنپ چت نوعی اپلیکیشن پیام رسان با قابلیت های ویژه ای است که در آمریکا از محبوبیت خاصی برخوردار است. روزانه حدود ۱۰ میلیارد ویدیو در این اپلیکشن دیده می‌شود.

snapchat-volvio-multimillonario-a-evan-spiegel

 

۳) آیلین کالینز

آیلین دو مدرک کارشناسی ارشد از استنفورد دارد، وی در سال ۱۹۸۶ در رشته ی پژوهش عملیاتی از استنفورد فارغ التحصیل شد، او اولین زن فرمانده فضاپیمای ناسا است، فضانوردی که ۳۸ روز طول پرواز را تجربه کرده است.

astronaut-eileen-collins

 

۴) عظیم پرمجی

عظیم در صنعت فناوری اطلاعات هندوستان به سزار مشهور است! نام او دو بار در لیست پرنفوذترین افراد دنیا در مجله ی تایمز قرار گرفت، این کارآفرین مشهور و البته نیکوکار در سال ۱۹۶۰ از استنفورد فارغ التحصیل شد و در حال حاضر رییس هیئت مدیره شرکت ویپرو است.

azim-premji_10

۵) مریسا مایر

مریسا در حال حاضر مدیرعامل شرکت یاهو است، او در سال ۲۰۱۲ این عنوان را به دست آورد و قبل از آن سال ها در گوگل به عنوان یکی از مدیران ارشد فعالیت می‌کرد، همچنین او اولین زن مهندسی است که در گوگل استخدام شد، او در سال ۱۹۹۷ از استنفورد و در رشته ی هوش مصنوعی فارغ التحصیل شد و اکنون یکی از قدرتمندترین زنان دنیای تکنولوژی است.

vara-mayer-yahoo-1200

 

۶) وینتون سرف

وینتون سرف به یکی از پدران اینترنت معروف است، او به همراه باب کان پروتوکل TCP/IP را پایه گذاری کردند، که به موجب این پروتوکل انتقال اطلاعات بین رایانه های موجود در یک شبکه میسر می‌شد، او پس از اینکه در سال ۱۹۷۶ از استنفورد فارغ التحصیل شد در IBM مشغول به کار شد و پس از آن جوایز مهمی همچون جایزه تورینگ، مدال فناوری و نوآوری را بدست آورد.

image

 

۷)استیو بالمر

یکی دیگر از مشهور های این لیست استیو بالمر است، او یک مرد فوق العاده توانمند در زمینه کسب و کار و تجارت است و ۱۴ سال سکان‌دار و مدیرعامل مایکروسافت بود. او در استنفورد درس خود را شروع کرد اما هرگز نتوانست فارغ التحصیل شود!! او درس در استنفورد را رها کرد تا به مایکروسافت و بیل گیتس بپیوندد و سال ها بعد یکی از ثروتمندترین افراد دنیا نام گیرد.

LAS VEGAS, NV - JANUARY 09: Microsoft CEO Steve Ballmer delivers a keynote address at the 2012 International Consumer Electronics Show at the Las Vegas Convention Center January 9, 2012 in Las Vegas, Nevada. CES, the world's largest annual consumer technology trade show, runs through January 13 and is expected to feature 2,700 exhibitors showing off their latest products and services to about 140,000 attendees. (Photo by Kevork Djansezian/Getty Images)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *