قوانین و شرایط استفاده از یونش

به یونش خوش آمدید

یونش یک پلتفرم آنلاین برای اشتراک گذاری انواع محتوای آموزشی دانشگاهی مانند جزوه،کتاب،اسلاید پاورپوینت،مقاله و … است.هدف ما نهادینه کردن اشتراک گذاری دانش بین دانشجویان است.ما اعقاد داریم دانش نباید محصور به عده ای خاص باشد.

از شما ممنون خواهیم بود که این توافقنامه را کامل مطالعه می کنید و خود را ملزم به رعایت آن می کنید، چرا که این توافقنامهٔ قوانین و شرایط استفاده از یونش است، و حقوق و الزامات شما را مشخص می‌کند. یونش بستری است که دانشجویان می توانند به تعامل با یکدیگر بپردازند، از محتوا های آموزشی برای یادگیری بهتر استفاده کنند و اقدام به تولید محتوای اموزشی برای سایر دوستان دانشجوی خود کنند.توجه کنید که یونش تنها به عنوان واسطه عمل می کند و هیچ یک از ناشران محتوا در استخدام ما نیستند، ناشران محتوا و دانشجویان همگی کاربران یونش هستند واین توافقنامه برای همه ی کاربران است. اگر شما ناشر محتوا هستید یعنی شخصی حقیقی یا حقوقی هستید که برای یونش محتوای آموزشی فراهم کرده اید شما ملزم به رعایت توافقنامه ناشران محتوا هستید.

قوانین و شرایط استفاده یونش

استفاده از محتوای آموزشی

هدف ما این است که شما از یونش استفاده کنید، محتوایی که در یونش وجود دارد، ممکن است رایگان باشد یا اینکه برای کسب دسترسی به آن لازم باشد هزینه‌ای را پرداخت کنید.

محتوای رایگان

1- یونش بابت دسترسی به محتوای رایگان از شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کند، اما در راستای کمک به ایجاد درآمد برای ناشران محتوا و شرکایمان و پرداخت آن، برای انتشار و اشتراک چنین منابع آموزشی ارزشمندی، از برخی راهبردهای رایج استفاده می‌کنیم - این راهبردها ممکن است شامل برنامه‌های وابسته، مطالب دارای اسپانسر، تبلیغات، و موارد دیگر باشد.

2- برخی از این روابط، همچون برنامه‌های وابسته، ممکن است به معنی آن باشد که در صورت انجام خریدی از وبسایتی که به آن پیوند (لینک) داده‌ایم، مبلغی به عنوان کمیسیون دریافت کنیم. کسب اطمینان از این نکته که محصولات و خدمات وبسایت‌های دیگری که به آنها پیوند (لینک) می‌دهیم، مطابق با نیاز و خواست شما باشد، بر عهدهٔ خود شما است، چرا که به‌طور رسمی هیچ محصول و خدمتی از این سایت‌های غیر را تایید و تصدیق نمی‌کنیم. ما هیچ کنترلی بر روی هیچ وبسایت دیگری نداریم، و به همین دلیل نمی‌توانیم مسئولیتی در قبال آنها بپذیریم. البته، اگر چیزی به نظر ما با ارزش بیاید تنها آن را پیشنهاد می‌دهیم.

محتوای غیر رایگان

3- محتوای خریداری شده شامل جزوه ها،مقالات و برنامه های وابسته مثل کتاب های الکترونیکی و صوتی و یا دریافت حق اشتراک است.

4- بآنچه که در ازای پرداخت مبلغ دریافت می‌کنید در اصل «مجوز» استفاده از محتوا است، نه «مالکیت» محتوا.

5- پرداخت برای محتوای خریداری‌شده از طریق صفحهٔ اختصاصی هر محتوا انجام می‌گیرد. تمام قیمت‌های یونش به تومان برابر با ۱۰ ریال ایران است. اگر به هر طریقی تبدیل ارزی انجام می‌گیرد، مسئولیت و تمامی هزینه‌های تبدیل نرخ و وجه از ارز مورد نظر شما، بر عهدهٔ خود شما است. پس از پرداخت شما می توانید محتوای خریداری شد را مستقیما دانلود کنید.همچنین این محتوای در صفحه ی شخصی شما در سایت(اپلیکیشن) نیز در دسترس است.ما یک نسخه از محتوا را نیز به شما ایمیل می کنیم

6- شما می‌توانید در یونش فعالیت کنید و به ازای آپلود محتوای اموزشی و یا دعوت دوستان اعتبار کسب کنید و سکه دریافت کنید.با این سکه ها می‌توانید حساب کاربری خود را شارژ کنید.

7- آنچه که در ازای پرداخت مبلغ دریافت می‌کنید در اصل «مجوز» استفاده از محتوا است، نه «مالکیت» محتوا.

8- پرداخت برای محتوای خریداری‌شده از طریق صفحهٔ اختصاصی هر محتوا انجام می‌گیرد. تمام قیمت‌های یونش به تومان برابر با ۱۰ ریال ایران است. اگر به هر طریقی تبدیل ارزی انجام می‌گیرد، مسئولیت و تمامی هزینه‌های تبدیل نرخ و وجه از ارز مورد نظر شما، بر عهدهٔ خود شما است. پس از پرداخت شما می توانید محتوای خریداری شد را مستقیما دانلود کنید.همچنین این محتوای در صفحه ی شخصی شما در سایت(اپلیکیشن) نیز در دسترس است.ما یک نسخه از محتوا را نیز به شما ایمیل می کنیم.

استفاده منصفانه

شما می‌توانید برخی از انواع محتوای موجود در یونش را روی کامپیوتر یا دستگاه خود دریافت کنید، اما تمامی محتوا تحت سیاست «استفادهٔ منصفانه» قرار دارد. سیاست «استفادهٔ منصفانه» ما چنین حکم می‌کند که استفادهٔ شما از یونش، به‌ویژه از محتوایی که از طریق اشتراک و پرداخت هزینه قابل دسترس می‌شود، باید منصفانه، واقعی و معقول باشد.

حساب کاربری یونش

9- شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار هیچ کس دیگری قرار بدهید و یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما و محتوای خریداری‌شده دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده‌ای هستید که از وبسایت و محتوای خریداری‌شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می‌گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنید، تماما با خود شما است.

10- ما می‌توانیم به صلاحدید خودمان محتوای خریداری‌شده را حذف کنیم، مثلا اگر قدیمی یا منسوخ شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم محتوای خریداری‌شده‌ای (به جز متون و کتاب الکترونیک) را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود.

11- اگر در دسترسی به حساب یا هر بخشی از محتوای خریداری‌شده به مشکلی برخوردید، لطفا با ما تماس بگیرید.

ایجاد محدودیت در دسترسی

12- ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده‌اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاحدید خودمان محدود کرده معلق کرده یا ملغی کنیم. البته ما در به‌کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.

13- اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینهٔ شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد.

14- اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل خواهد شد و ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را معلق یا مسدود کنیم.

مالکیت و استفاده

مالکیت محتوا یا مجوز بهره‌بردای از محتوا، متعلق به یونش یا ناشران محتوا است. همچنین حقوق طراحی، ترکیب، و نمای وبسایت و اپلیکیشن متعلق به یونش است. کلیهٔ محتوای موجود در یونش مشمول حقوق مالکیت معنوی و حقوق مؤلف می‌شود.

چه کارهایی با محتوا نمی‌توانید انجام بدهید

15- یونش و ناشران محتوا و کسب و کار هایی که با ما همکاری می کنند همگی بر پایه مالکیت معنوی بنا شده اند که شامل حقوق مولف نیز می شود.

16- ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این پلتفرم و محتوا های آموزشی را برای شما فراهم کنیم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعهٔ محتوای آموزشی و اشتراک گذاری دانش کمک می‌کنید.

17- شما با استفاده از یونش، می‌پذیرید هیچ محتوایی را بازتوزیع نمی‌کنید، کپی نمی‌کنید، انتقال نمی‌دهید، واگذار نمی‌کنید، نمی‌فروشید، اجاره نمی‌دهید، قرض نمی‌دهید، اقتباس نمی‌کنید، و در قالب دیگری قرار نمی‌دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده شده باشد)، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده‌ایم، استفاده نخواهید کرد. اگر محتوای ما را دوست دارید، به جای آنکه محتوای یونش را برای دیگران بفرستید، لطفا دیگران را به استفاده از یونش تشویق کنید!

تعهدات مخصوص ناشران محتوا

اگر شما اقدام به اشتراک گذاری جزوه یا مقاله یا پژوهشی غیررایگان و پولی می کنید در واقع ناشر محتوا هستید.

18- برای تمامی محتوایی که به یونش ارائه می‌دهید، مسئول مالکیت یا مجوزها، حقوق، رضایتنامه‌ها، اجازه‌نامه‌ها و صلاحیت لازمه را داشته باشید که بتوانید مجوزهای مربوطه را به منظور بازتولید، توزیع،، نمایش عمومی، ترویج، بازاریابی، و همچنین استفاده و بهره‌گیری از هر بخش از محتوای ارائه شده را به یونش اعطا کنید و شما مسئول آن هستید که هیچ بخشی از محتوای ارائه شده، هیچگونه حق مالکیت معنوی از شخص ثالثی را زایل یا مخدوش یا غصب نکند.

19- هیچگونه محتوای نامناسب، آزارنده، توهین‌آمیز، نژادپرستانه، نفرت‌آمیز، تبعیض‌آمیز، هرزه، نادرست، گمراه‌کننده، جعلی، بدنام‌کننده، هجوآمیز و افتراآمیز منتشر نمی‌کنید.

20- هیچگونه تبلیغ، محتوای ترویجی، هرزنامه، نامه‌های زنجیره‌ای، طرح هرمی، یا هر شکل دیگری از درخواست و وسوسهٔ غیرمجاز و نامطلوب را در محتوا یا به کاربران در وبسایت عرضه نمی‌کنید.

21- شما از محصولات و محتوای وبسایت برای هیچ کسب‌وکاری غیر از فراهم آوردن آموزش، تدریس، و خدمات آموزش درسی به دانشجویان استفاده نمی‌کنید.

21- شما هیچ بخشی از محتوای یونش را کپی نمی‌کنید، تغییر نمی‌دهید، یا بازنشر نمی‌کنید، به جز مواردی که در «توافقنامهٔ ناشران محتوا» اجازه داده شده است.

22- شما اجازه ندارید کتاب های فارسی را بدون اجازه کتبی و قانونی از ناشر یا مولف چه به صورت رایگان چه به صورت پولی منتشر کنید.

23- یونش تمام یا بخشی از محتوایی که بر روی وبسایت در دسترس کاربران قرار داده شده را جز به صلاحدید خودش حذف نمی‌کند.

محتوای شما

23- شما مالک حقوق معنوی هر چیزی هستید که در محتوایتان آمده است، اما با قرار دادنش روی یونش به ما این اجازه (مجوز) را می‌دهید که از آن در وبسایتمان استفاده کنیم. این اجازه شامل اجازهٔ نشر محتوا (یا منتشر نکردن محتوا)، درج آن، ذخیرهٔ آن و یا حذف آن می‌شود. اما فقط برای اینکه همه چیز مشخص باشد، شما با استفاده از وبسایت ما می‌پذیرید که در این وبسایت از قوانین جامعهٔ ما و قوانین کشور پیروی کنید، و چیزهایی منتشر نکنید که: - مخل استفاده یا برخورداری کاربران دیگر از وبسایت شود؛ - نادرست، گمراه‌کننده، فریب‌آمیز، غیرقانونی، مخرب، آزاردهنده، سوء‌استفاده، بدنام‌کننده، وقیحانه، رکیک، یا گستاخانه باشد؛ - به حقوق اشخاص دیگر از جمله حریم خصوصی یا حقوق مالکیت معنوی تجاوز کند؛ - اطلاعات شخصی افراد دیگر، یا اطلاعات حساس و خاصی را افشا کند؛ - حاوی ویروس، جاسوس‌افزار، یا هرگونه بدافزار یا آسیب دیگر باشد؛ - حاوی درخواست‌های مالی و تجاری، یا به عبارتی «هرزنامه» باشد؛ 7- خلاف قوانین جرایم رایانه‌ای، و یا خلاف قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران باشد.

24- ما حق حذف هرگونه محتوای کاربر را به هر دلیلی که به صلاحدید خودمان تشخیص بدهیم، برای خودمان محفوظ نگه می‌داریم. ممکن است پیش از چنین کاری، اخطار یا دلایلی به کاربر ارائه کنیم، اما ملزم به چنین کاری نیستیم و این کار همیشه ممکن نخواهد بود. ما مسئولیتی در قبال هرگونه محتوایی که از سوی دیگران در یونش منتشر می‌شود نمی‌پذیریم، ولی تمام تلاش خودمان را برای سالم نگه‌داشتن محتوای یونش انجام می‌دهیم.

مسئولیت‌ها و رفع مسئولیت‌ها

ما تنها متعهد به وعده‌های صریح و آشکاری هستیم که در این توافقنامه داده‌ایم. در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی نداریم؛

25- ما تلاش معقولی می‌کنیم که دسترسی شما به وبسایت برقرار باشد، و وبسایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به‌هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم).

26- چنانچه هرگونه خسارت غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه، یا لطمهٔ غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه به درآمد یا سود شما رخ بدهد که ناشی از استفاده از و/یا دسترسی به وبسایت و محتوای آن، و یا ناتوانی در استفاده از وبسایت و/یا دسترسی به وبسایت باشد، مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود؛

27- مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین شما و هر ناشر محتوا یا کاربر دیگری، برعهدهٔ خود شما است.

28- ما سعی می‌کنیم که شما دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید، و سعی می‌کنیم هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برسانیم.

29- مسئولیت پرداخت تمامی هزینه‌ها و مالیات مرتبط به استفاده‌تان از وبسایت در هر جایی که مالیاتی بر آن بسته‌شده باشد (از جمله مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش افزوده، اگر نافذ و دارای موضوعیت باشد)، با شما است.

30- ما می‌توانیم در هر زمانی شرایط توافقنامه را تغییر دهیم، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اطلاعات مربوط به تغییرات را در وبسایت منتشر کنیم یا با ایمیل به شما اطلاع دهیم. اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وبسایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح‌شده را پذیرفته‌اید.

31- ما یونش را از داخل ایران اداره می‌کنیم. در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و یونش از قوانین و مقررات ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هر گونه قانونی که به‌شکل اجتناب‌ناپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.

قوانین درج آگهی

آگهی‌دهندگان با ثبت آگهی خود در یونش کامرس تأیید می‌کنند که آگهی مورد نظر شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود و همچنین دارای سن بالای ۱۸ سال هستند. در نظر داشته باشید، به منظور تسهیل و تسریع فرآیند تأیید و انتشار آگهی‌ها، یونش ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان آگهی شما را به طور جزئی تغییر دهد و یا آگهی را مورد تایید قرار ندهد.

شرایط ثبت آگهی

1- مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه،

2- ناقض حریم شخصی افراد،

3 - درج قیمت در عنوان آگهی،

4 - درج مکرر آگهی‌‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز،

5 - استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند،

6 - استفاده از حروف و زبان انگلیسی برای آگهی‌های فارسی،

7 - هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد،

8 - برنامه‌ها و روش‌های عبور از فیلترینگ، VPN و خدمات یا کالاهای مربوط به نصب آنتن، راه اندازی ماهواره یا اینترنت ماهواره‌ای،

9 - ابزار یا آموزش‌های نفوذ، خرابکاری، شکستن قفل، هک و کرک،

10 - فروش برنامه‌های نرم‌افزاری یا کتاب‌های فاقد مجوز قانونی برای انتشار و سایر موارد ناقض «قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان»،

11 - شبکه‌های هرمی و فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مشابه،

12 - هرگونه خدمات مرتبط با گرین‌کارت یا اقامت کشورها و مسافرت و اخذ ویزا به کشورهایی که منع قانونی برای ورود به آن‌ها وجود دارد،

13 - درج شماره حساب در متن آگهی،

14 - خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود،

15 - درج آگهی‌های دوره‌های آموزشی بدون قراردادن اطلاعاتی در مورد مدرس،

16 - هر گونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف،

17 - ارسال مجدد یک آگهی‌‌ که از زمان حذف آن توسط کاربر، بیش از ۲۴ ساعت سپری نشده باشد،

18 - قرار ملاقات غیرتجاری به صورت آنلاین،

19 - آگهی انجام پروژه‌های دانشجویی و دانش آموزی،

20 - هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و یونش در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

شرایط مشاهده و استفاده از آگهی‌ها

هرگونه استفاده از یونش به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. یونش هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌ٔ یونش استفاده می‌کنند.

1- تلاش یونش، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.

2- مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهدهٔ شماست ویونش هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفادهٔ شما از این سایت ندارد.

3 - یونش هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. کاربرانِ یونش کامرس در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین دیوار، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.

4 - مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به یونش کامرس ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهدهٔ فرستنده اطلاعات است.

5 -تیم یونش مختار است هر گونه پیام، آگهی یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.

6 - مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به دیوار که به واسطه‌ٔ اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و یونش مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

7 - آگهی‌های دیوار با هزینه‌ٔ گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از دیوار حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به دیوار را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.

8 - قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود.

تبریک می‌گوییم ! شما به آخر توافقنامه رسیدید. از اینکه این وقت را گذاشتید تا درباره قوانین و شرایط استفاده یونش بدانید، از شما سپاسگزاریم.